Noszenie masek w sektorze edukacyjnym jest trudne «Maski w przedszkolu Noszenie masek jest możliwe, ale nie jest obowiązkowe.

„Noszenie masek w edukacji jest trudne”

Maski w przedszkolu

Noszenie masek

jest możliwe, ale nie jest obowiązkowe. „Maski są bardzo trudną sytuacją w przedszkolu, ponieważ praca przedszkolna i wychowawcza polega na komunikacji i relacjach, a mimika twarzy jest bardzo ważnym czynnikiem” – mówi Cochlár. „Ze względów edukacyjnych i psychologicznych trudno jest nosić maski w sektorze edukacji, zwłaszcza przy bardzo małych dzieciach. Ale oczywiście zostawiamy to pracownikom i wyposażamy ich również w maski, które powstają w naszej szwalni”. Dzieci mogą, ale nie muszą nosić masek. Zdecydowanie odradzamy noszenie maski dla dzieci poniżej drugiego roku życia. Zapewnione są również środki dezynfekujące i obowiązują surowe wytyczne dotyczące higieny. Pocieszając, zaleca się np. Nie ciągnąć dzieci do siebie za głowę, ale B. raczej przytulanie w okolicy klatki piersiowej.

Corona: Możesz teraz zdobyć maski MNS tutaj

Ponadto „istnieje wyraźny wymóg, aby kontaktować się z rodzinami telefonicznie. Większość rodziców reaguje radością i wzruszeniem, że ktokolwiek się nimi opiekuje. Z rodzinami, do których nie możemy dotrzeć i gdzie się martwimy, współpracujemy z opieką nad dziećmi i młodzieżą ”, mówi kierownik MA-10 Daniela Cochlár.

Płać dalej

Podczas gdy miasto Wiedeń zapewnia rodzicom 33 000 dzieci w wieku przedszkolnym pełne urlopy finansowe, niektórzy prywatni operatorzy nadal pobierają przynajmniej część opłat. Trudny występ po linie. Wielu rodziców opiekujących się swoimi dziećmi w domu jest wściekłych, ponieważ nadal muszą płacić – a przedszkola cierpią z powodu niższych dochodów. Aby móc zagwarantować szybkie rozpoczęcie działalności przedszkola, pracownicy nie mogą być ani zwalniani, ani wysyłani do pracy krótkoterminowej, argumentowało niezależne wiedeńskie stowarzyszenie Kindercompany w liście do rodziców: „Jako stowarzyszenie non-profit nie wolno nam osiągać zysków – i dlatego możemy również w tym Sytuacja polegająca na wykorzystaniu rezerw ”.

Jeśli musisz radzić sobie z obniżonymi składkami rodziców przez miesiące, zwolnienia są nieuniknione, według zarządu stowarzyszenia. „Następnie musimy wycofać się do minimalnego wyposażenia wymaganego przez prawo”. Taka sytuacja może być bardzo groźna, zwłaszcza dla małych operatorów. Jednocześnie istnieją obawy, że normalne operacje zostaną wznowione zbyt szybko. Osoby odpowiedzialne w Kindercompany uważają, że byłoby pożądane, gdyby były jasne komunikaty. I większe uznanie za pracę wykonywaną w przedszkolach. „Dziękuję bardzo różnym ludziom, ale nie przedszkolom. My też wspieramy system. Jesteśmy też częścią systemu edukacji.

© Profil / Walter Wobrazek Psycholog edukacyjny Christiane Spiel podkreśla znaczenie edukacji na poziomie podstawowym

Prywatne przedszkola dziecięce w Wiedniu (KiWi), Diakonie, St.https://yourpillstore.com/pl/triapidix300-opinie-forum-efekty-oraz-sklad-i-gdzie-kupic/ Nikolausstiftung i Kinderfreunde, które razem prowadzą setki placówek, oczekują, że działalność przedszkola zacznie się powoli od nowa. Jest do tego kilka zasad: Dzieci muszą być bardzo zdrowe i są wręczane i odbierane przy drzwiach. Przestrzegana jest higiena rąk i możliwie najmniejsze liczebności grup. Mówi się, że żadne dziecko nie jest odrzucane. Jednak rodzice, którzy nie mogą pracować w domu, oraz samotne matki mają pierwszeństwo w opiece nad dziećmi. Obecnie starają się znaleźć indywidualne rozwiązania – od codziennej całodziennej opieki po kilka dni w miesiącu. Znaczny dodatkowy wysiłek administracyjny.

Niezależnie od tego, czy jest to przedszkole prywatne czy miejskie, największym problemem w tej chwili jest niepewność. Kiedy ile dzieci znowu pójdzie do przedszkola? Nikt nie wie. Infrastruktura nadal musi być dostępna przez cały czas. KiWi, Diakonie, St. Nikolausstiftung i Kinderfreunde chciałyby – oprócz większego uznania dla nauczycieli szkół podstawowych – jasnych wskazówek. Na przykład: Jak duże powinny być grupy? Jak powinien wyglądać sprzęt ochronny dla pracowników i dzieci? Co się stanie, jeśli podejrzewane są przypadki koronawirusa w przedszkolu? Oraz: w jaki sposób pule finansowania będą kontynuowane?

Pozytywne efekty

Kolejne pytanie dotyczy długofalowych konsekwencji zamykania przedszkoli. Psycholog edukacyjny Christiane Spiel ostrzega: „W sektorze podstawowym, a także w szkołach istnieje ryzyko, że luka edukacyjna będzie się pogłębiać. Badania jednoznacznie pokazują, że uczęszczanie do przedszkoli, zwłaszcza gdy jakość jest bardzo wysoka, ma pozytywne skutki w krótkim i długim okresie są szczególnie widoczne u dzieci pochodzących z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Sukcesy w szkole są lepsze, rzadziej powtarzają klasę, a później mniejsze bezrobocie itp. ” Jeśli chodzi o rozpoczęcie nauki w szkole, przygotowanie przedszkola ma zasadnicze znaczenie, „w końcu należy zidentyfikować i skompensować ewentualne słabości w sektorze podstawowym, aby umożliwić jak najlepsze rozpoczęcie nauki w szkole”.

Konsekwencje obecnych zamknięć przedszkoli będą prawdopodobnie widoczne dopiero za kilka lat. Może się spóźniają, ale przyczyniają się do podniesienia poziomu edukacji podstawowej.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w wydaniu 16/20

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Wszyscy mówią o maturze, ale żadne przedszkole nie. Wśród rodziców panuje wielka niepewność. Jak przebiega przekazanie? Czy nauczyciele noszą maski? I dlaczego niektórzy nadal muszą wnosić opłaty?

W wielu rodzinach z małymi dziećmi rośnie napięcie. Nadal można znieść dwa, trzy, może cztery tygodnie w mniej lub bardziej ograniczonej przestrzeni. Ale co wtedy? Brak perspektyw stwarza coraz większą niepewność. Choć szczegóły tegorocznej

Wydarzenie maturalne

to duży temat na rządowych konferencjach prasowych, o przedszkolach nigdy się nie wspomina.

O aktualnej sytuacji koronowej w Austrii

Na pierwszy rzut oka jest ku temu bardzo prosty powód: opieka nad dziećmi w Austrii to kwestia kraju. Ale można też powiedzieć polemicznie: to nie jest priorytet. Ani pod względem organizacyjnym, ani edukacyjnym. Psycholog edukacyjny Christiane Spiel skrytykowała: „W obecnej dyskusji na temat pandemii uwaga skupia się całkowicie na szkole, sektor podstawowy jest prawie zapomniany. W szczególności ważna funkcja edukacyjna sektora podstawowego schodzi na dalszy plan; głównym problemem jest to, że dzieci są„ zaopiekowane ”, gdy rodzice pracują. “

Dużo zamieszania

Niezależnie od tego, czy chodzi o miejsce przechowywania, czy instytucję edukacyjną, wielu rodziców jest zależnych od przedszkoli. I niepewna przyszłości. Ponieważ struktury federalne oznaczają nie tylko, że komunikacja kryzysowa na tym obszarze funkcjonuje znacznie gorzej niż gdzie indziej. Zapewniają również zagmatwane współistnienie różnych warunków. Podczas gdy większość przedszkoli miejskich całkowicie rezygnuje z opłat, prywatni operatorzy nadal pobierają opłaty. Podczas gdy niektóre przedszkola ułatwiają przyjęcie do akcji ratunkowej, inne nalegają na certyfikaty. Chociaż kontakt między dziećmi i wychowawcami jest czasami intensywnie pielęgnowany, rzadko ma miejsce gdzie indziej.

© Irene Nagel-Rohrmoser Kierownik MA-10 Daniela Cochlár uważa, że ​​codzienne wizyty wyrównają się

Wiele tysięcy placówek opieki nad dziećmi w Austrii ma jedną wspólną cechę: prawie nie były używane w ciągu ostatnich kilku tygodni. Oczywiście to się zmienia, gdy społeczeństwo stopniowo się restartuje. Jak może wyglądać przedszkole w czasach Korony? W przedszkolach miasta Wiednia około 1% dzieci pozostawało pod opieką od połowy marca do połowy kwietnia – około 300 z ogólnej liczby 33 700 dzieci. 14 kwietnia, we wtorek po przerwie wielkanocnej, było 595 dzieci, aw środę 851. Trzy czwarte wszystkich placówek jest teraz ponownie otwartych. „Uważamy, że naprawdę zacznie się ponownie w przyszłym tygodniu”, mówi Daniela Cochlár, kierownik wydziału miejskiego 10 odpowiedzialnego za przedszkola, „analogicznie do ponownego otwierania firm przez rząd federalny. w rodzinach, ponieważ domowe biuro z małymi dziećmi jest bardzo trudne. Ale na pewno nie będziemy mieli pełnej operacji, jak przed kryzysem koronowym, ale wyrównamy to podczas jednodniowej wizyty.

„Noszenie masek w edukacji jest trudne”

Maski w przedszkolu

Noszenie masek

jest możliwe, ale nie jest obowiązkowe. „Maski są bardzo trudną sytuacją w przedszkolu, ponieważ praca przedszkolna i wychowawcza polega na komunikacji i relacjach, a mimika twarzy jest bardzo ważnym czynnikiem” – mówi Cochlár. „Ze względów edukacyjnych i psychologicznych trudno jest nosić maski w sektorze edukacji, zwłaszcza przy bardzo małych dzieciach. Ale oczywiście zostawiamy to pracownikom i wyposażamy ich również w maski, które powstają w naszej szwalni”. Dzieci mogą, ale nie muszą nosić masek. Zdecydowanie odradzamy noszenie maski dla dzieci poniżej drugiego roku życia. Zapewnione są również środki dezynfekujące i obowiązują surowe wytyczne dotyczące higieny. Pocieszając, zaleca się np. Nie ciągnąć dzieci do siebie za głowę, ale B. raczej przytulanie w okolicy klatki piersiowej.

Corona: Możesz teraz zdobyć maski MNS tutaj

Ponadto „istnieje wyraźny wymóg, aby kontaktować się z rodzinami telefonicznie. Większość rodziców reaguje radością i wzruszeniem, że ktokolwiek się nimi opiekuje. Z rodzinami, do których nie możemy dotrzeć i gdzie się martwimy, współpracujemy z opieką nad dziećmi i młodzieżą ”, mówi kierownik MA-10 Daniela Cochlár.

Płać dalej

Podczas gdy miasto Wiedeń zapewnia rodzicom 33 000 dzieci w wieku przedszkolnym pełne urlopy finansowe, niektórzy prywatni operatorzy nadal pobierają przynajmniej część opłat. Trudny występ po linie. Wielu rodziców opiekujących się swoimi dziećmi w domu jest wściekłych, ponieważ nadal muszą płacić – a przedszkola cierpią z powodu niższych dochodów. Aby móc zagwarantować szybkie rozpoczęcie działalności przedszkola, pracownicy nie mogą być ani zwalniani, ani wysyłani do pracy krótkoterminowej, argumentowało niezależne wiedeńskie stowarzyszenie Kindercompany w liście do rodziców: „Jako stowarzyszenie non-profit nie wolno nam osiągać zysków – i dlatego możemy również w tym Sytuacja polegająca na wykorzystaniu rezerw ”.

Jeśli musisz radzić sobie z obniżonymi składkami rodziców przez miesiące, zwolnienia są nieuniknione, według zarządu stowarzyszenia. „Następnie musimy wycofać się do minimalnego wyposażenia wymaganego przez prawo”. Taka sytuacja może być bardzo groźna, zwłaszcza dla małych operatorów. Jednocześnie istnieją obawy, że normalne operacje zostaną wznowione zbyt szybko. Osoby odpowiedzialne w Kindercompany uważają, że byłoby pożądane, gdyby były jasne komunikaty. I większe uznanie za pracę wykonywaną w przedszkolach. „Dziękuję bardzo różnym ludziom, ale nie przedszkolom. My też wspieramy system. Jesteśmy też częścią systemu edukacji.

© Profil / Walter Wobrazek Psycholog edukacyjny Christiane Spiel podkreśla znaczenie edukacji na poziomie podstawowym

Prywatne przedszkola dziecięce w Wiedniu (KiWi), Diakonie, St. Nikolausstiftung i Kinderfreunde, które razem prowadzą setki placówek, oczekują, że działalność przedszkola zacznie się powoli od nowa. Jest do tego kilka zasad: Dzieci muszą być bardzo zdrowe i są wręczane i odbierane przy drzwiach. Przestrzegana jest higiena rąk i możliwie najmniejsze liczebności grup. Mówi się, że żadne dziecko nie jest odrzucane. Jednak rodzice, którzy nie mogą pracować w domu, oraz samotne matki mają pierwszeństwo w opiece nad dziećmi. Obecnie starają się znaleźć indywidualne rozwiązania – od codziennej całodziennej opieki po kilka dni w miesiącu. Znaczny dodatkowy wysiłek administracyjny.

Niezależnie od tego, czy jest to przedszkole prywatne czy miejskie, największym problemem w tej chwili jest niepewność. Kiedy ile dzieci znowu pójdzie do przedszkola? Nikt nie wie. Infrastruktura nadal musi być dostępna przez cały czas. KiWi, Diakonie, St. Nikolausstiftung i Kinderfreunde chciałyby – oprócz większego uznania dla nauczycieli szkół podstawowych – jasnych wskazówek. Na przykład: Jak duże powinny być grupy? Jak powinien wyglądać sprzęt ochronny dla pracowników i dzieci? Co się stanie, jeśli podejrzewane są przypadki koronawirusa w przedszkolu? Oraz: w jaki sposób pule finansowania będą kontynuowane?

Pozytywne efekty

Kolejne pytanie dotyczy długofalowych konsekwencji zamykania przedszkoli. Psycholog edukacyjny Christiane Spiel ostrzega: „W sektorze podstawowym, a także w szkołach istnieje ryzyko, że luka edukacyjna będzie się pogłębiać. Badania jednoznacznie pokazują, że uczęszczanie do przedszkoli, zwłaszcza gdy jakość jest bardzo wysoka, ma pozytywne skutki w krótkim i długim okresie są szczególnie widoczne u dzieci pochodzących z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Sukcesy w szkole są lepsze, rzadziej powtarzają klasę, a później mniejsze bezrobocie itp. ” Jeśli chodzi o rozpoczęcie nauki w szkole, przygotowanie przedszkola ma zasadnicze znaczenie, „w końcu należy zidentyfikować i skompensować ewentualne słabości w sektorze podstawowym, aby umożliwić jak najlepsze rozpoczęcie nauki w szkole”.

Konsekwencje obecnych zamknięć przedszkoli będą prawdopodobnie widoczne dopiero za kilka lat. Może się spóźniają, ale przyczyniają się do podniesienia poziomu edukacji podstawowej.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w wydaniu 16/20

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)